ClinicSBB Plastik ve Estetik Cerrahi+90 532 500 05 80- Google Maps

اصلاح برجستگی گوش

چه کسی باید عمل جراحی اصلاح برجستگی گوش داشته باشد؟

این عمل در صورتی لازم می باشد که ظاهر برجسته گوش، کودک یا خانواده اش را ناراحت کرده و یا به دلیل این وضعیت کودک از مدرسه طرد شود.

آیا نتایج جراحی برجستگی گوش دائمی است؟

انتظار میرود پس از عمل جراحی برجستگی گوش، اندکی صاف شود. در این رابطه بزرگسالان در معرض خطر بیشتری نسبت به کودکان هستند. هنگامی که جراحی با روش مناسب انجام می شود، و اگر یک باند برای مدت زمان کافی مورد استفاده قرار گیرد، خطر به حداقل خواهد رسید.

بعد از جراحی چه مواردی پیش می آیند؟

  • یک باند الاستیکی پس از عمل پیچیده می شود.
  • بیمار در همان روز مرخص می شود.
  • بانداژ دو روز بعد از عمل جراحی می تواند برداشته شود، سپس بیمار بانداژی را مانند تنیس کاران بر روی گوش ها و دور سر می بندد. بانداژ باید به طور مداوم به مدت یک هفته مورد استفاده قرار گیرد، پس از آن باید به مدت 2 تا 3 هفته در خانه و حتی به هنگام خواب استفاده گردد.
  • بیمار می تواند بعد از برداشتن بانداژ به حمام برود.
  • باید از ضربات ناگهانی و کشیده شدن گوش ها در طی 3 هفته اول اجتناب کرد.
  • مشكلاتي كه ممكن است پس از جراحي رخ دهد، خونريزي و انقباض نخاعي است.
  • خطر خونریزی را می توان با استفاده از باند پس از جراحی کاهش داد.

face lift

میزان بروز گوش های برجسته در کودکان تقریبا 5٪ است (از هر 20 کودک، یک کودک). این وضعیت که در دوران کودکی به عنوان دلیلی برای شادی خانواده می باشد، با توجه به نظرات بی رحمانه دوستان فرزندمان، هنگامی که او به مدرسه می رسد، تغییر می کند. تاثیر داشتن گوش های برجسته در مدرسه و زندگی اجتماعی کودک می باشد. بنابراین، قبل از اینکه کودک به سن مدرسه برسد، گوش های برجسته باید اصلاح شوند. داشتن گوش برجسته یک مشکل ارثی است، به عنوان مثال کودکانی که مادر یا پدر آن ها دارای گوش های برجسته هستند بیشتر احتمال دارد که این مشکل را داشته باشند. این مسئله بیشتر در مردم سلتیک و ژاپن رایج است. با میزان مشابه در زنان و مردان مشاهده می شود. با این حال، پسران را بیش از دختران تحت تاثیر قرار می دهد، زیرا دختران می توانند با موهای خود گوش های خود را پنهان کنند.

در کودکان مبتلا به مشکل مادرزادی گوش، غضروف گوش نرم است، و این اجازه می دهد تا برای اصلاح ضخامت مشخصه گوش با استفاده از روش های قالب گیری و باندینگ این کار را انجام داد، با این حال، این روش های درمان باید در 3 ماه اول، زمانی که غضروف ها می توانند تغییر شکل داده شوند، انجام گیرد. درمان پس از این دوره با شکست مواجه می شود.

هنگامی که کودک به سن سه سالگی می رسد، سطح پوست به 85٪ از اندازه بزرگسالان می رسد. سن مناسب برای جراحی برجسته گوش بین 4 تا 6 سال می باشد. انجام عمل جراحی در سنین اولیه مانع از آسیب رساندن به روان کودک شده و اجازه می دهد تا تغییر شکل غضروفی آسان تر از زمانی که نرم است، صورت گیرد.

جراحی برجستگی گوش یک روش جراحی است که با برش پشت گوش انجام می شود. گوش های برجسته با تضعیف و تغییر شکل غضروفی با تکنیک های خاص و روش های دوختن اصلاح می شوند. با این روش برش و بخیه در پشت گوش قرارگرفته، غضروف قطع نمی شود، هیچ بخشی از پشت گوش خارج نمی شود، تورم خیلی کم است و نتایج دائمی می باشند.