ClinicSBB Plastik ve Estetik Cerrahi+90 532 500 05 80- Google Maps

سلول بنیادی

چه کسی می تواند از روش سلول های بنیادی استفاده کند؟

افرادی که در سن 35-65 سالگی بافت های پوستی شان به علت عوامل پیری و محیط زیست فرسوده شده اند، نامزدهای واجد شرایط برای درمان سلول های بنیادی هستند.

اثر درمان سلول های بنیادی چه مدت است؟

این یک درمان طبیعی است که در آن چهره بیماران تحت عمل سلول های بنیادی برای مقاومت در برابر پیری به مدت 2 تا 5 سال پشتیبانی می شود. این سلول های بنیادی در چهره جوانه می زنند و پیری پوست را کاهش می دهند و روند پیری را کاهش می دهند.

پس از انجام آزمایش سلول های بنیادی، چه اتفاقی می افتد؟

  • روش سلول های بنیادی به نورخورشید بستگی ندارد؛ بنابراین، می توان آن را در هر فصل انجام داد.
  • اثر این روند بعد از 6 هفته و پس از آن، در عرض 2 تا 6 ماه تکمیل خواهد شد.
  • طول مدت اثر آن بسته به کیفیت زندگی بیمار و متابولیسم متفاوت است. طول مدت اثر آن از 2 تا 5 سال متغیر است.
  • مدت تاثیرات این کار بسته به عادات بیمار مانند سیگار کشیدن، قرار گرفتن در معرض استرس، نوع پوست و ساختار، سن، عادت غذا خوردن، ساختار ژنتیکی، مصرف آب و حضور عوامل خارجی (اشعه هایUV تحت تاثیر قرار می گیرد.
  • پوست بعد از انجام این روند 5-10 سال جوانتر به نظر خواهد رسید که این حالت از فرد به فرد متفاوت است.
  • این روش را می توان در فرکانس مورد نظر، مطابق با طیف وسیعی از برنامه های کاربردی تکرار کرد.

سلول بنیادی

خود را از دست می دهند. این سایش و از رفتگی پوست به ویژه در افراد سیگاری رخ می دهد. در سال های اخیر، با استفاده از تکنیک هایی که توسط بافت و مهندسی ژنتیک طراحی شده است، می توان از این سایش ها جلوگیری کرد و آن ها را به تأخیر انداخت.
سلول های بنیادی مزایای مهمی در این زمینه ارائه می دهند.

سلول بنیادی چیست؟
سلول های استفاده شده در اصلاح و تجدید نو سازی در بدن ما سلول های بنیادی نامیده می شود. سلول های بنیادی، سلول های اصلی هستند که همه بافت ها و اندام های بدن ما از آن آغاز می شود. سلول های بنیادی ویژگی های بسیار جالبی دارند. آن ها می توانند خود را تجزیه و تقسیم کنند. آن ها می توانند به اندام ها و بافت های مختلف تبدیل شوند، بافت ها و اندام ها را تعمیر کنند و سیستم پایدار را حفظ کنند.

علم در طی قرن ها به این نتیجه رسیده است که برخی از حیوانات هستند که بدن آن ها توانایی بازسازی اندام های از دست رفته را دارد؛ و بدن انسان نیز دارای سیستم تعمیر و نگهداری است، وحتی اگر می تواند بخش های از دست داده را بازسازی کند. بر اساس این واقعیت، دانشمندان با استفاده از فن آوری با نام تجاری جدید، تکنیک های سلول های بنیادی را توسعه داده اند.

**سلول های بنیادی در کجا قرار دارند؟**ارزشمندترین سلول های بنیادی بالغ در بند ناف قرار دارند. همچنین مغز استخوان یکی از معروف ترین ذخایر سلول های بنیادی است. علاوه بر این، بافت چربی در بدن ما دارای محتوای سلول های بنیادی بسیار غنی است.

STORMAL VASCULAR FRACTION(svf)

شکستن عروقی استروما چیست؟
مایع مشتق شده از بافت چربی، غنی از سلول های بنیادی، (svf)، (استروما جزء عروقی) نامیده می شود.
مطالعات انجام شده در سال های اخیر نشان داده است که بافت چربی ما حاوی 500/1000 برابر بیشتر از سلول های مغز استخوان دارای سلول های بنیادی است.

چگونه SVF به دست می آید؟
در بسیاری از مراکز، سلول های بنیادی به صورت دستی یا با استفاده از تجهیزات پیشرفته مشتق می شوند. این امر منجر به ایجاد خطر آلودگی (حاوی مواد آلاینده خارجی و ناخواسته در سطح آن) می شود و نتایج را از استاندارد خارج می کند. در درمانگاه شامبالا، این روش کاملا به طور خودکار با دستگاه های مدرن و پیشرفته انجام می شود، به طوری که تمام روند کار بدون دخالت انسان انجام می شوند.

**درمان سلول های بنیادی چگونه انجام می شود؟**1 فنجان (50 تا 200 کيلوگرم) بافت چربي از قسمت شکم، کمر و ران بيمار، با روش ساده و در مدت زمان کوتاه، توسط متخصصان جراحی زيباي در اتاق عمل بيمارستان ها انجام می شود. در طی این روش ساده تحت بیهوشی، بیمار احساس درد نخواهد کرد. برای تولید SVF، سلول های بنیادی به دست آمده از بافت چربی از طریق یک دستگاه خاص حل SVF می شوند. با روش های خاصی پشتیبانی می شوند و پس از آن بلافاصله به بیمار به عنوان سلول زنده و تازه به بیمار داده می شود.

**تفاوت موجود در درمان سلول های بنیادی با درمان های سلول های بنیادی سنتی چیست؟**در درمانگاه Shambala، این روش در محیط بیمارستان از طریق دستگاه های مدرن و پیشرفته و با درمان های خاص بیمار انجام می شود. تفاوت آن با سایر روش های سلول های بنیادی این است که درمان ویژه باعث می شود که نتیجه روش و اثر آن را افزایش می یابد.