ClinicSBB Plastik ve Estetik Cerrahi+90 532 500 05 80- Google Maps

رینوپلاستی

چه کسی می تواند رینوپلاستی داشته باشد؟

هر کسی که از ظاهر نامطلوب یا مشکل تنفسی و یا غیره شکایت دارد می تواند رینوپلاستی داشته باشد. تنها معیار مورد نیاز تکمیل رشد استخوان است. سن متوسط 17 سال در زنان و در مردان 18 سال و بالاتر می باشد.

آیا نتایج رینوپلاستی دائمی است؟

رینوپلاستی طول عمر محدودی ندارد، یعنی نتایج آن دائمی است. شکل دائمی بینی حدود 6 ماه پس از جراحی ظاهر می شود، یعنی وقتی که تورم به طور کامل ناپدید شود.

بعد از این روند چه مواردی پیش می آیند؟

  • تورم ناشی از روش های انجام شده در طول عمل، که در اطراف بینی و ناحیه کانتور چشم گسترش می یابد، حدود 2 پس از جراحی کاهش می یابند.
  • بخیه ای که در نوک بینی قرار داده شده در روز پنجم جذب می گردد.
  • محافظ سیلیکونی قرار داده شده در بینی و بر روی گودال بینی 1 هفته پس از جراحی برداشته می شود.
  • دوره پس از جراحی نیز به میزان عمل جراحی مهم است. در این دوره، بیمار باید حداقل 6 ماه از بینی خود در برابر تروما محافظت کند.
  • ممکن است لازم باشد از کرم ها و اسپری هایی استفاده شود و در طول این دوره ماساژ نیز ممکن است لازم باشد تا اطمینان حاصل شود که تورم ناپدید می شود و ساختار های بینی سریع تر تکمیل می شوند.

rhinoplasty

رینوپلاستی شاید یکی از پیچیده ترین قسمت های جراحی پلاستیک باشد. استراتژی های عملیاتی این روند از بیمار به بیمار متفاوت است، و باید به گونه ای عمل کند که بتوان عملکرد تنفسی را بهینه کرد. این تکنیک ها تحت نام های مختلف مانند رینوپلاستی باز و رینوپلاستی بسته می باشند. با این حال، این ها همه اهداف مشابهی را به وجود می آورند که پایه عملیات را تشکیل می دهند: یک بینی هماهنگ با صورت افراد.

تفاوت بین تنفس بینی و تنفس دهان بیشتر از تفکر ماست. به دلیل ساختار بینی، هوا از طریق بینی وارد شده و گرم می شود، که نیمی از سمت راست قلب را محافظت می کند. این باعث افزایش کارایی فیزیکی نیزمی شود. تنفس بینی برای خواب خوب است. تنفس نامناسب موجب می شود فرد در زمان خواب احساس آرامش کمتری کند. بنابراین، رینوپلاستی نیز شامل موارد خاصی است که برای اصلاح ساختاری به نام سپتوم که در وسط بینی وجود دارد و سبب ایجاد تنگی می شود، و برای ایجاد حفره عبور هوا مناسب در بینی که دارای زاویه خاص و ناهموار است، به کار گرفته میشود.

به طور خلاصه، در یک جراحی که برای اولین بار انجام می شود، غضروف بیش از حد بینی به مقدار مناسب و لازم اصلاح می شود. شکل نهایی بینی بر اساس نتایج گفت و گو بین بیمار و پزشک تعیین می شود. برخی از سبک های بینی معمولا در گذشته استفاده می شد، که در ان ها بینی کمی تیز می شد تا عمل جراحی را قابل توجه کند، که این مدل در زمان اکنون دیگر ترجیح داده نمی شود. امروزه، افراد به دنبال سبک های بینی های طبیعی هستند و به گونه ای ارائه می شوند تا اطمینان حاصل شود که هیچ کس نمی تواند جراحی را متوجه شود.

اگر چه به نظر می رسد که رینوپلاستی یک روش معمول است که توسط زنان ترجیح داده می شود، اما برخی از مشکلات مربوط به بینی، به ویژه مشکلات تنفسی، در مردان شایع تر می باشد. اصلاح جزئیات قابل توجه در بینی یک مرد، بدون تغییر بیش از حد اندازه بینی، از ظاهر کلی مردانه محافظت کرده و به ظاهر شخص کمک می کند.