ClinicSBB Plastik ve Estetik Cerrahi+90 532 500 05 80- Google Maps

از بین بردن خال گوشتی

چه کسی می تواند یک درمان خال گوشتی یا خال سیاه داشته باشد؟

هر کس که خال گوشتی یا سیاه داشته باشد و قطر آن 1-2 سانتیمتر بوده که به طور ناگهانی شروع به رشد می کند یا خال در یک محل قابل مشاهده است که باعث اختلال زیبایی فرد شود یا یک خال که باعث ایجاد درد در محل نزدیک به اعصاب می شود، می تواند این درمان را داشته باشد.

آیا برداشتن خال، از خود جای زخم بر جای می گذارد؟

یک زخم خطی بسیار نازک در منطقه برداشتن خال بر جای می ماند. در پایان روند بهبود زخم، این جای زخم کم کم رنگ پوست را به خود م یگیرد.

آیا برداشتن ریشه خال خطرناک است؟

برداشتن خال هیچ خطر شناخته شده ای برای افراد ندارد. همچنین کمک می کند تا از بیماری های جدی ناشی از وجود خال جلوگیری شود. به خصوص در مواجهه با خال های رنگی تیره در معرض اشعه های مضر خورشید، خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. خال هایی که در دوره اولیه به وجود آمدنشان، درمان می شوند از خطر ابتلا به سرطان جلوگیری می کنند.

پس از درمان اسکار چه مواردی پیش می آیند؟

  • به زندگی عادی و روزمره بیمار خللی وارد نمی شود.
  • پس از انجام این روش زخم با مواد پوششی ضد آب ضد میکروبی (بسیار کوچک) بسته می شود.
  • بیمار می تواند یک روز پس از برداشتن خال دوش بگیرد، ورزش کند، و در زندگی روزمره خود هیچ محدودیتی ندارد.
  • نوارهای تیکه ای و کوچک برای 15-20 روز استفاده می شوند. این نوارها از گسترش زخم ها جلوگیری می کنند.
  • استفاده از کرم های از بین برنده جای زخم بعد از 20 روز باید شروع شود.
  • کرم های ضد آفتاب در هوای آزاد استفاده می شود.

rhinoplasty

از آنجا که خال ها معمولا عصبی هستند، به عنوان مثال آن هایی که باعث اختلال زیبایی می شوند، بیماران باید با پزشک مشورت کند. با این حال، خال ها همچنین می توانند به غیر از این که در ظاهر انسان اختلال ایجاد کند می توانند منجر به اختلالات جدی در سلامت شود. خال ها باید قطعا بررسی شوند، زیرا آن ها می توانند باعث ایجاد سرطان کنند. به طور خاص، تمام خال های مشکوک2-3 میلی متری باید قطعا برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه پاتولوژیک ارسال شوند.

درمان خال ها و یا حذف آن ها یک روش انجام شده تحت بیهوشی موضعی است، که در طی آن بیمار احساس درد نمی کند. این روش 15 تا 20 دقیقه طول می کشد، که بسته به اندازه و تعداد خال ها قابل تغییر می باشد.