ClinicSBB Plastik ve Estetik Cerrahi+90 532 500 05 80- Google Maps

ماستوپسی

چه کسی باید ماستوپسی (لیفت پستان) داشته باشد؟

کسانی که مشکل سینه آن ها بر اثر بارداری، شیر دادن به نوزاد، افزایش و یا از دست دادن وزن یا دلایل ساختاری، می باشد کاندیداهای واجد شرایط برای لیفت( بالا کشیدن)، سینه می باشند.

در چه سنی لیفت سینه را می توان انجام داد؟

جراحی لیفت سینه معمولا در بیماران میان سالی که زایمان داشته اند انجام می گیرد. البته بیماران جوانی نیز که دارای سینه هایی شل شده هستند نیز می توانند این جراحی را انجام دهند. بیمارانی که دارای ناهنجاری ای به نام ناهنجاری لوله ای پستان هستند که به عنوان پستان بز مانند شناخته شده است نیز می توانند در سنین پایین جراحی انجام دهند. این اختلال یک بیماری مادر زاد می باشد که در سنین 13 تا 14 سالگی که سینه شروع بع رشد می کند، قابل مشاهده می باشد.

بعد از جراحی بالا کشیدن پستان چه مواردی پیش می آیند؟

  • بیمار می تواند 5-6 ساعت بعد از عمل مرخص شود.
  • از زخم و پانسمان تا 2 روز بعد از جراحی در هنگام تعویض لباس باید محافظت شود.
  • در دوره های اولیه پس از عمل، تورم و بی حسی در نوک پستان مشاهده می شود.
  • بیمار می تواند 3-4 روز پس از جراحی به زندگی تجاری خود بازگردد.
  • بعد از 1 هفته بانداژ برداشته می شود.
  • بیمار برای 6 هفته از یک سینه بند ورزشی باید استفاده کند.
  • به بیمار توصیه می شود که در مدت 3 ماه از فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کند.
  • روش شستشوی سینه بدون سوزش می باشد، و زخم هایی که باقی می مانند، بسته به درجه افتادگی متفاوت است. این زخم ها در طول زمان از بین رفته و به سختی قابل تشخیص می باشند.

rhinoplasty

بارداری، شیر دادن به نوزاد، افزایش و یا از دست دادن وزن و همچنین پیری موجب شل شدگی در ساختار پستان می شود. چنین حالت از دست دادن قابل توجه در حجم سینه ممکن است زنان را ناراحت کند. لیفت پستان یک روش جراحی برای بالا کشیدن سینه های شل و برگرداندن آن ها به حالت قبلی می باشد.

جراحی بالا کشیدن پستان بر روی افرادی که سینه های آن ها شل شده است، کسانی که سینه های بزرگ و شل شده دارند، کسانی که سینه های آن ها بر اثرزایمان و شیر دهی خالی شده، کسانی که سینه های آن ها پس از اضافه و یا کاهش بیش از حد وزن شل شده و کسانی که بر اثر پیری دچار این عارضه شده اند، انجام می گیرد.

بیمار و جراح تصمیم جراحی را به گونه ای انجام می دهند تا از به دست آوردن بهترین نتیجه اطمینان حاصل کنند. نوک پستان و بافت شل شده سینه را می توان تغییر شکل داد. نوک پستان به موقعیت مناسب منتهی می شود و پوست اضافی برداشته می شود.

هیچ کدام از روش های لیفت سینه بدون جای بخیه نخواهند بود. شکل زخم ها بسته به اندازه سینه متفاوت خواهند بود. در ابتدا زخم ها کاملا قابل دیدن هستند اما به مرور زمان جای آ ن ها کم رنگ تر می شود.اگر در جراحی بالا کشیدن سینه از ایمپلنت نیز استفاده شود، جای بخیه در قسمت آرئولا( قسمت قهوه ای رنگ اطراف پستان)، و قسمت اتصال آرئولا به پوست سفید پستان زده می شود.