ClinicSBB Plastik ve Estetik Cerrahi+90 532 500 05 80- Google Maps

پیوند مو و زیبایی

چه کسی می تواند مو، ابرو و پیوند ریش داشته باشد؟

کسانی که از مو، ابرو و ریش به علت عوامل ژنتیکی یا استرس، افسردگی، بیماری پوستی ، آلوپسی آئورتا و غیره رنج می برند ... می توانند این پیوند را انجام دهند.

نتایج اصلی پیوند مو کی قابل مشاهده می باشد؟

اکثر رشته های مو در عرض 2-6 هفته ریزش پیدا می کنند. با این حال، فولیکول های مو در زیر پوست باقی مانده، و پس از حدود 10 هفته، رشته های جدید مو شروع به رشد از فولیکول های موهای موجود می کنند. 8-12 ماه پس از پیوند، بهترین زمان برای ارزیابی نتایج است. موی پیوند شده روزانه به ضخامتش افزوده می شود و این ضخامت به ضخامت موی موجود در سینه گردن نزدیک می گردد.

آیا زنان می توانند پیوند مو داشته باشند؟

از دست دادن مو در زنان متفاوت است. سطح هورمون تستوسترون در زنان بسیار پایین تر از مردان است. بنابراین، مشکل ریزش مو در زنان ممکن است به علل مختلف رخ دهد. اگر پزشک پس از ارزیابی پیوند مو را مناسب ببیند، پیوند مو انجام می شود.

پس از پیوند مو، باید به چه مواردی توجه کرد؟

  • محل عملیات به مدت 2 روز نباید در تماس با آب قرار گیرد.
  • استفاده از لوازم آرایشی باید اجتناب شود.
  • اولین شست و شوی مو 3 روز بعد از عمل انجام می شود، و بیمار عملا روش شستشو را انجام می دهد.
  • خون نشت شده انعقاد می یابد و منجر به تشکیل چروک در مناطق پیوند مو می شود.
  • پوسته پوسته شدن زخم مشکلی در روند پیوند پیش نمی آورد.
  • برای جلوگیری از تورم که ممکن است در اولین روز بعد از عمل به وجود آید، توصیه می شود تا حد امکان از یخ فشرده استفاده شود.
  • بیمار به مدت یک ماه نباید در استخر یا دریا شنا کند، نباید آفتاب گرفته و سونا برود و باید از انجام ورزش های سنگین اجتناب کند.
  • کسانی که در ماه های تابستان پیوند می زنند باید برای حفاظت از نور خورشید و از گرما از کلاه استفاده کنند.
  • به بیمار توصیه می شود که به پشت دراز کشیده و سعی کند که قسمت پیوند زده تا جای ممکن با بالشت در ارتباط نباشد.

rhinoplasty

روش FUE روش ترجیحی و توصیه شده برای پیوند مو است. در روش FUE، رشته های مو به صورت یک به یک برداشته می شوند و سپس به مناطق بی مو منتقل می شوند. قبل از پیوند، رشته های موی اهدا کننده در منطقه پیوند تا 1 میلی متر کوتاه می شوند. رشته های مویی که باید از(واحدهای فولیکولی) در پیوند قرار داده شوند، تار به تار هستند. از آنجایی که بیهوشی موضعی تجویز می شود، در طول درمان بیمار احساس درد نخواهد داشت.

روش FUE برای همه بیماران قابل اجرا نیست و این روش اگر بیمار پس از آزمایش های خاص واجد شرایط باشد، انجام می گیرد. در این روش، بهبودی بسیار سریع اتفاق می افتد و پس از آن بیمار به راحتی می تواند زندگی روزانه خود را از سر بگیرد. تعداد رشته های مو که بعد از عمل رشد می کنند تقریبا با تعداد رشته های مو پیوند شده برابر است.

روش FUE نیز برای روش های پیوند ابرو و ریش نیز استفاده می شود. ابروها می توانند آسیب ببینند و در نتیجه به علت آسیب، سوزش، اختلالات پوستی آسیب دیده تر به نظر می رسند و ابروهایی را بلند تر می کنند که دارای موهای کمی باشند. پیوند ابرو با روش FUE شامل پیوند فولیکول های مو از ناحیه گردن به ناحیه ابرو می باشد. پیوند ابرو براساس شکل مورد نظر انجام می شود.