ClinicSBB Plastik ve Estetik Cerrahi+90 532 500 05 80- Google Maps

لایه برداری شیمیایی

چه کسی می تواند پوست را انجام دهد؟

هر کسی که دارای پوستی است که به نظر کسل کننده و بی روح می رسد و یا دارای پوستی لکه دار هستند، می توانند از این روش استفاده کنند.

روش لایه برداری شیمیایی را در چه قسمت هایی میتوان به کار برد ؟

  • این روش در درمان چین و چروک های منطقه زیر چشم و اطراف دهان موثر می باشد.
  • از بین بردن علائم پیری ناشی از اشعه خورشید و عوامل ارثی؛
  • آکنه و لکه های آفتاب؛
  • لکه های خورشید، لکه های مربوط به بالا رفتن سن، و کرم ها؛ و
  • لکه های ناشی از قرص های ضد بارداری و حاملگی.

چرخه لایه برداری شیمیایی در چند جلسه انجام می شود؟

این روند به نوع پوست و مشکل آن بستگی دارد. 2 تا 4 جلسه در 1 تا 2 هفته بسته به نوع لایه برداری انجام می شود. در این مرحله، عامل تعیین کننده دوز لایه برداری شیمیایی و اثربخشی محتوای آن است. تعداد جلسات را می توان بر اساس نیاز پوست افزایش داد.

پس از لایه بردار یشیمیایی باید چه مواردی را رعایت کرد؟

  • قسمت هایی که درمان شده اند را باید سرد نگه داشت.
  • پوسته پوسته ها را نباید به اجبار از روی زخم برداشت.
  • ضد آفتاب باید بعد از لایه برداری سطحی استفاده شوند و بعد از لایه برداری عمیق، باید از ضد آفتاب های قوی استفاده کرد.
  • قسمت های درمان شده باید از نور خورشید محافظت شوند.

chemical-peeling

لایه برداری شیمیایی روشی برای احیای پوست خسته و بی روح است و آن را از سلول های مرده پاک می کند. این روش مبتنی بر لایه برداری سطحی از لایه های مختلف پوست است. لایه برداری شیمیایی جهت از بین بردن لکه های پوستی به وجود آمده از طریق نور خورشید، چین و چروک و زخم های آکنه، و همچنین جهت کنترل روغن و رطوبت پوست به کار برده می شود.

این فرایند دارای زمان بسیار کوتاهی می باشد. پس از تمیز کردن پوست از روغن، با توجه به نوع لایه بداری انتخاب شده، این روش ادامه پیدا می کند تا به نتیجه مطلوب برسید. این روش با استفاده از کرم های آب رسان و همچنین کرم های ضد آفتاب انجام می شود. بیمار می تواند بلافاصله بعد از درمان به زندگی عادی بازگردد.

لایه برداری شیمیایی برای از بین بردن لایه خشن پوست و به دست آوردن یک پوست سالم، نرم تر، شفاف تر است که هیچ جای لکه ای در آن نمی باشد. اکثرا "اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHAs)" که حاوی اسید های گلیکولیک، لاکتیک و میوه هستند در این روش ترجیح داده می شوند. اسید های طبیعی حاصل از میوه ها و سایر مواد غذایی به عنوان یک عامل لایه برداری سطحی استفاده می شود. پوسته پوسته شدن متوسط با TCA (اسید تری کلرواستیک) انجام می شود در حالی که پوسته پوسته شدن عمیق با فنل (اسید کاربولیک) انجام می شود.