ClinicSBB Plastik ve Estetik Cerrahi+90 532 500 05 80- Google Maps

پستان نامتقارن

چه کسی باید جراحی نامتقارن سینه داشته باشد؟

جراحی اصلاح نامتقارن پستان برای بیمارانی که دارای اندازه کاسه های مختلف در هر دو سینه هستند، در نظر گرفته شده است.

در چه سنی عمل جراحی نامتقارن پستان انجام می شود؟

هنگامی که تفاوت بین سینه حداقل به اندازه یک فنجان است، توصیه می شود جراحی اصلاح نامتقارن انجام شود. این جراحی توصیه می شود در زنان بالای 18 سال انجام شود که بلوغ جنسی خود را کامل کرده اند و حداقل 3 سال بعد از منارک (اولین قاعدگی) می باشد. در موارد استثنایی، روش جراحی بر روی دختران جوان با بیماری به نام "هیپرتروفی پستان باکره" انجام می شد که باعث این می شد ک پستان ها بیش از حد بزرگ شوند.

پس از عمل جراحی تقارن سازی پستان چه مواردی پیشمی آید؟

  • بیمار را می توان در عرض 5-6 ساعت بعد از عمل مرخص کرد.
  • اگر از ایمپلنت های پستان مورد استفاده قرار گیرد، محدودیت حرکت بازو ممکن است برای چند روز به وجود آید.
  • در دوره های اولیه پس از عمل، تورم و بی حسی در نوک پستان مشاهده می شود.
  • رنگ صورتی روی پوست ممکن است مشاهده شود، اما در یک زمان کوتاهی ناپدید می شود.
  • بعد از 1 هفته بانداژ را می توان حذف کرد.
  • بیمار یک پستان بند( سوتین)، ورزشی را برای 6 هفته باید استفاده کند.
  • به بیمار توصیه می شود که در مدت 3 ماه از فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کند.

rhinoplasty

عدم تقارن پستان حالتی است که سینه ها متقارن نیستند، یعنی دو سینه در اندازه ها یا شکل های مختلف هستند. اختلاف بین شکل و اندازه دو سینه به علت اختلالات رشد، دوران شیردهی، حاملگی و یا عدم تعادل هورمونی می باشد. عدم تقارن پستان ها به دلایل بسیاری از علل مختلف رخ می دهد.

موارد موجود در سینه ها ممکن است ناشی از دوره قاعدگی یا عوامل هورمونی باشد، اما چنین اختلافی نیز ممکن است ناشی از یک عامل جدی مانند سرطان پستان نیز باشد. کیست خوش خیم یا بدخیم که در پستان ایجاد می شود، می تواند تغییر شکل و عدم تقارن را نیز ایجاد کند.

از سوی دیگر، برخی زنان سینه های نامتقارن را مادرزاد دارند. اندام های دوگانه در صورت و بدن به صورت نامتقارن در نظر گرفته می شوند اگر حتی تفاوت های جزئی را نشان دهند. با پیشرفت تکنولوژی و همچنین توسعه تکنیک های جراحی و بیهوشی، امروزه بسیاری از گزینه های موجود برای زنان که می خواهند دو سینه متقارن باشند، در دسترس است.

جراحی نامتقارن پستان، ساختار و اندازه پستان را با توجه به میل بیمار تغییر می دهد. هنگامی که عدم تقارن پستان از بین می رود، می توان در ادامه از روش های افزایش سینه یا کاهش سینه استفاده کرد.